Łódź dla dzieci

Łódź jest miastem, które oferuje również wiele atrakcji dla najmłodszych turystów. Specjalnie z myślą o nich powstało kilka miejsc i propozycji szlaków  dla dzieci.

Jednym z nich jest trasa podróży w czasie, której poruszamy się po mieście wraz z bohaterami bajek. Szlak bajkowy, a właściwie "Łódź Bajkowa" to zarówno trasa ciekawa dla rodziców oraz ich pociech. Dorośli mają szansę przypomnieć sobie czas beztroskiego dzieciństwa, a dzieci spotkać ulubieńców z ekranu. Wśród nich: Miś Uszatek, Plastuś, Mały Pingwin Pik-Pok, Wróbelek Ćwirek, Zaczarowany Ołówek, Trzy Misie i wiele innych. Łódzkie muzea mają przygotowane wiele atrakcji dla milusińskich, proponuję także inne atrakcje, oto kilka z nich:

Experymentarium, miejsce stworzone z myślą odkrywania i popularyzowania nauki, techniki. Stara się zaprezentować i wyjaśnić zjawiska występujące w naszym otoczeniu. Prezentuje interaktywne modele oraz najsłynniejsze wystawy z całego świata. Prowadzone są tu również warsztaty i wykłady.

Łódzki Ogród Botaniczny może pochwalić się przebogatą kolekcją okazów roślin. Jest największym tego typu obiektem w Polsce. Jego zasoby pozwalają na prowadzenie interesujących lekcji przyrody w praktyce, na świeżym powietrzu. Odwiedzający, a zwłaszcza grupy dzieci i młodzieży mogą skorzystać z szerokiej oferty lekcji i warsztatów.

Łódzkie ZOO i Orentarium ma już dosyć długa tradycję, ponieważ powstało w 1938 r. Zamieszkuje je ponad 3000 różnorodnych okazów zwierząt z całego świata. Wśród atrakcji na terenie ogrodu znajdują się dwa place zabaw oraz mini zoo. Propozycją dla miłośników natury, aby zdobywać kolejne wiadomości są lekcje biologii, spacery, warsztaty ekologiczne, spotkania ze zwierzętami.

W zakładce DLA DZIECI znajdziecie Państwo przykładowe propozycje wycieczek po Łodzi i województwie łódzkim dla najmłodszych, które mogą być gotowym produktem lub inspiracją do stworzenia wyjątkowej propozycji, indywidualnej z myślą o Państwa potrzebach.

 

Propozycje wycieczek:

 Propozycja 1. Mali odkrywcy

Wycieczka przeznaczona specjalnie dla najmłodszych milusińskich. Spacer z przewodnikiem może być doskonałą okazją do spędzenia czasu mile, interesująco, przeżywając przygody. Oferta przygotowana została z myślą o grupach przedszkolnych, którzy dopiero poznają świat. Dostosowane do możliwości i potrzeb najmłodszych, zwiedzanie z perspektywy dziecka. Wśród atrakcji: zabawy, gry, zagadki dostosowane do wieku dzieci oraz zainteresowań.

 • Zabawy ruchowe
 • Zabawy słowne
 • Poznawanie przyrody
 • Łódzkie baśnie i legendy
 • Zagadki, quizy i konkursy
 • Na zakończenie wycieczki mini nagrody dla najmłodszych

 

Propozycja 2. Tropiciele przygód

Wycieczka przygotowana specjalnie z myślą o najmłodszych. Spacer z przewodnikiem wcale nie musi być jedynie alternatywą od szkolnej rzeczywistości, a może się stać niezapomnianą przygodą i okazją do poznania niezwykłego miasta. Wśród atrakcji: zabawy, gry, zagadki dostosowane do wieku, zainteresowań. Przeznaczona dla grup szkolnych oraz na zamówienia indywidualne dla rodziców i ich pociech.

 • Zabawy ruchowe
 • Zabawy słowne (poznawanie regionalizmów)
 • Poznawanie przyrody
 • Łódzkie baśnie i legendy
 • Zagadki, quizy i konkursy
 • Na zakończenie wycieczki mini nagrody
Polish Chinese (Simplified) Chinese (Traditional) Czech English French German Hebrew Italian Japanese Korean Norwegian Portuguese Russian Spanish Swedish Ukrainian