GRA MIEJSKA CO TO TAKIEGO?

To jedna z bardziej popularnych form rozrywki. Gra miejska  łączy w sobie elementy zwiedzania ciekawych zabytków oraz mniej znanych zakątków wraz z  elementami integracji.  To mieszanka gry planszowej, gry fabularnej czy podchodów. Terenem  gry staje się całe miasto. Temat gry może być bardzo różny: wydarzenia historyczne, fabuła powieści, sławne postaci, fabuła filmów, legendy  po historie całkowicie wymyślone.

Gra miejska ma za zadanie przenieść uczestników w wykreowany świat z bohaterami, zadaniami. Cała zabawa toczy się w świecie, istniejącym  w wyobraźni grających. Ta sama gra może zupełnie inaczej się potoczyć w zależności od inwencji grających.

JAK WYGLĄDA GRA? JAK PRZEBIEGA?

Każda gra wygląda nieco inaczej.  Ponieważ gra jest indywidualnie dostosowana do potrzeb, możliwości grupy, do celów jakie poprzez grę chcę osiągnąć. Bardzo dużo zależy od specyfiki przestrzeni miejskiej czy terenu, gdzie gra się odbywa.

Zazwyczaj  uczestnicy gry wcielają się w historyczne lub fikcyjne postaci, przemieszczają się po mieście by w jego ciekawych zakątkach wykonywać zadania Dla rozbudzenia wyobraźni i sprawienia aby, gra była bardziej ekscytująca czasami uczestnicy noszą stroje odpowiadające tematowi gry.

DLA KOGO JEST GRA? CZY GRAĆ MOŻE KAŻDY?

Z całą pewnością każdy bo gra miejska jest tworem na tyle elastycznym, że można dostosować ją do potrzeb każdego odbiorcy. Doskonale będą bawić się zarówno dzieci jak i dorośli, sportowcy i urzędnicy osoby niepełnosprawne. Wszystko jest jedynie kwestią poznania specyfiki grupy i dobrej organizacji przedsięwzięcia.

PO CO GRAĆ?

Klasyczne sposób zwiedzanie miasta z przewodnikiem nadal jest popularny, ale wielu turystów szuka bardziej angażującego i ekscytującego zwiedzania.  Gra miejska to wspaniała zabawa. Gra miejska pozwala cofnąć się w czasie i przenieść do przyszłości.

Gra miejska to także wspaniałe narzędzie do osiągania rozmaitych rezultatów.  Takim celem może być rozwijanie współpracy w grupie, wyłonienie liderów, krok do rozwiązania trudnego konfliktu, rozwijanie umiejętności podejmowania decyzji czy  budowania odpowiedzialności za działania.

NASZE GRY

Polecane i popularne gry po Łodzi to:

  • Tajemnica Ślepego Maksa
  • Mistrz drugiego planu (Gra miejska na filmowo)
  • Magiczna Łódź-szlakiem łódzkich legend
  • Ariadna w fabryce

Czas trwania od 2,5 do 5 godzin

Każdy scenariusz jest przygotowany dla konkretnej grupy. Cena gry uzależniona jest od liczby uczestników i tematu gry.

Wkrótce gry po regionie i kraju.

Polish Chinese (Simplified) Chinese (Traditional) Czech English French German Hebrew Italian Japanese Korean Norwegian Portuguese Russian Spanish Swedish Ukrainian