Rewitalizacja w Łodzi

Rewitalizacja (dosłownie: ożywienie) jest to szeroki proces przemian społecznych, przestrzennych i ekonomicznych, na obszarze, który znajduje się w kryzysie. Jej celem jest przywrócenie do życia zdegradowanej części miasta i uzupełnienie jej o nowe funkcje. Mówiąc najprościej jest to wprowadzenie takich zmian na obszarze części miasta, dzięki którym będzie się lepiej żyło, przebywało i pracowało. Rewitalizacja, to nie tylko remonty. Poprawa przestrzeni musi iść w parze z polepszeniem warunków życia i rozwiązywaniem problemów społecznych. Podstawą we wprowadzaniu zmian jest dialog z mieszkańcami i poszukiwanie rozwiązań problemów społecznych.

Obecnie w Łodzi prowadzone są prace rewitalizacyjne na bardzo szeroką skalę. Wiele miejsc odzyskuje ponownie blask i odżywa na nowo. Dobrym sposobem na poznanie zmieniającej się Łodzi jest wybranie się szlakiem rewitalizacji na wędrówkę po miescie. Pod czas wędrówki poznasz plany rewitalizacji i miejsca już zmienione po odnowie. Zapraszam do zwiedzania.

 

Polish Chinese (Simplified) Chinese (Traditional) Czech English French German Hebrew Italian Japanese Korean Norwegian Portuguese Russian Spanish Swedish Ukrainian